Osiowanie maszyn

Podkładki regulacyjne do osiowania maszyn

Podkładki regulacyjne, laserowe osiowanie maszyn to gwarancja bezawaryjnej pracy silników elektrycznych, pomp, wentylatorów. Gotowe podkładki regulacyjne do osiowania maszyn. Niezbędne w trakcie remontów, instalacji, przeglądów maszyn. Ponad 50% awarii maszyn przemysłowych jest spowodowane przez brak osi...

Podkładki regulacyjne do osiowania maszyn

Podkładki regulacyjne, laserowe osiowanie maszyn to gwarancja bezawaryjnej pracy silników elektrycznych, pomp, wentylatorów. Gotowe podkładki regulacyjne do osiowania maszyn. Niezbędne w trakcie remontów, instalacji, przeglądów maszyn. Ponad 50% awarii maszyn przemysłowych jest spowodowane przez brak osiowanie wałów maszyn. Podkładki regulacyjne pozwolą precyzyjnie ustawić wały maszyn i urządzeń przemysłowych. Zmniejszają zużycie energii natychmiast i chronią łożyska i maszyny dzięki redukcji poziomu drgań.

Więcej

Osiowanie maszyn Jest 44 produktów.

Podkategorie

 • Podkładki regulacyjne

  Podkładki regulacyjne do osiowania maszyn

  Podkładki do osiowania maszyn są wielokrotnie bardziej wydajne w porównaniu z podkładkami wycinanymi ręcznie. Gotowe podkładki poza oszczędnością czasu, dają kontrolę nad stanami magazynowymi i likwidują problem nieprzewidzianych awarii, które pojawiają się w przypadku błędnie wyosiowanych zespołów. Aby utrzymać nasze maszyny i urządzenia zdatne to pracy ciągłej należy systematycznie przeprowadzać kontrolę współosiowości. Tylko 100% dostępności gwarantuje szybki zwrot z inwestycji i utrzymanie produkcji w pełnej kontroli.

 • Zestawy podkładek

  Gotowe do użycia zestawy podkładek ze stali nierdzewnej. Zostały stworzone by oszczędzać czas podczas transportu. Przeznaczone do osiowania od małych pomp, silników, wentylatorów i innych jak i dużych zespołów maszyn. Każdy zestaw podkładek zawiera kompletny asortyment podkładek w określonym rozmiarze i grubości.

 • Folie precyzyjne

  Stalowa folia precyzyjna. Stal nierdzewna. Taśma precyzyjna. Idealna do ustawianie luzu łożyskowego, formy wtryskowe, tłoczniki, przyrządy montażowe, kasowania luzów. Materiał 1.4301, 1.4310. Stal nierdzewna w arkuszach. 

na stronę
Pokazuje 1 - 9 z 44 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 44 elementów

Urządzenia do osiowania maszyn

Najważniejszym elementem bezawaryjnej pracy zespołów maszynowych niewątpliwie jest prawidłowe ustawienie osi wałów sprzęgniętych ze sobą maszyn. Bardzo często dochodzi do awarii takich jak nieprawidłowa praca i uszkodzenie sprzęgła, uszkodzenie i szybsze zużywanie łożysk, wzrost drgań maszyn, przyśpieszone zużycie uszczelnień mechanicznych i wałów, te wszystkie elementy mają wpływ na zużycie energii elektrycznej jak również niosą za sobą problemy z zachowaniem odpowiedniej jakości wyrobów.

Laserowe osiowanie sprzęgła 

Wszystkie wymienione awarię mają bardzo często swoją przyczynę w niewłaściwym ustawieniu zespołu maszynowego. Dlatego jeżeli zależy nam na wysokiej jakości oraz ograniczeniu kosztów eksploatacyjnych oraz wyeliminowaniu częstych napraw i przestojów należy zwrócić dużą uwagę na osiowanie maszyn.

Osiowanie maszyn wirnikowych

Jednym z najistotniejszych elementów prawidłowego osiowania maszyn wirnikowych jest ustawienie urządzeń względem siebie, tak aby miedzy osiami wałów zachowana była linia prosta. Na przykład między silnikiem i pompą lub silnikiem i wentylatorem. Do prawidłowego ustawienia maszyn stosuje się w tym przypadku laserowe systemy do osiowania maszyn i podkładki regulacyjne do osiowania. Maksymalnie zredukowana siła i naprężenia występujące w sprzęgle oraz łożyskach wynika z ustawienia wałów obracających się wokół własnej osi oraz odpowiedniemu osiowaniu. Jeżeli nie zastosujemy się do powyższych wyznaczników możemy spodziewać się odchylenia wału przez przesunięcie równoległe, przesunięcie kątowe lub w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Wszystkie te informacje zostały również szczegółowo zawarte w dokumentacji techniczno ruchowej (DTR) oraz muszą być spełnione aby zachować okres gwarancji.

Metody osiowania maszyn i urządzeń

Metoda tradycyjna- jest to metoda obarczona trudnościami porównania pomiarów jak również błędami pomiarowymi oraz jest problematyczna, a co najważniejsze czasochłonna. Pomiary wykonywane są najczęściej szczelinomierzem, czujnikami zegarowymi. W tej technice ważną rolę odgrywa duże doświadczenie i wiedza pracownika instalującego czujniki i przeprowadzającego pomiar osio wałów. Istotne jest, aby ugięcie uchwytu czujnika, niezależnie od jego sztywności, było zawsze zmierzone przed wykonaniem pomiarów. Kluczową rolę odgrywa właściwe zamontowanie czujnika zegarowego. Musi być zainstalowany prostopadle do osi, i wtedy wskazania będą prawidłowe. Niska  dokładność przyrządów zegarowych jak i wiele czynników ludzkich może zmienić nasz wyniki i wprowadzić nas w błąd.

Laserowe osiowanie maszyn

Metoda laserowe osiowanie maszyn - jest to metoda dająca wysoką precyzję, bardzo szybka metoda pomiarowa oraz co najważniejsze dająca powtarzalność pomiarów. Cechą nowoczesnych systemów pomiarowych jest z całą pewnością prowadzenie krok po kroku użytkownika przez cały proces pomiaru, dostarczając informacji nie tylko czy maszyna jest nie wyosiowana, ale również gdzie i ile podkładek regulacyjnych ze stali nierdzewnej trzeba zamontować. Tym oto sposobem jesteśmy w stanie w dużej mierze wyeliminować błędy zaistniałe z winy pracownika lub czynnika ludzkiego.

Błędy osiowania maszyn

Błędy, skutki złego lub całkowity brak osiowania maszyn niesie za sobą bardzo poważne skutki. Może dojść do przeciążenia maszyn, znaczny wzrost poziomu drgań, uszkodzenia wałów, wytarcia uszczelnień łożysk, zgięcia wałów, zwiększenie obciążenia sprzęgła w rezultacie prowadzi to do zwiększenia obciążenia na łożyskach tocznych, uszczelnieniach i wałach. Nadmierna eksploatacja i wzrost obciążeń dynamicznych zmniejsza żywotność krytycznych części maszyn. Często może również prowadzić

Montaż maszyn przemysłowych

do remontów silników elektrycznych, remontu pomp przemysłowych czy szeroko nazwanych remontów przemysłowych. Nowoczesna praktyka utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych kładzie duży nacisk na precyzję montażu elementów maszyn. Uszczelnienia mechaniczne wymagają od użytkowników świadomości prawidłowego montażu i osiowania maszyn. Nawet małe błędy w ustawieniu silnika elektrycznego względem pompy powoduje przedostanie się zanieczyszczeń przez uszczelnienia, a tym samym prowadzi do szybszego zużycia. Analizator drgań to przyrząd pomiarowy , który pomoże  nam wyeliminować błędy ustawienia osi maszyn.

Centrowanie wałów

Laserowe osiowanie inaczej zwane centrowaniem to nowoczesna, szybka i bardzo dokładna metoda osiowania maszyn. Poprawne sprzęgnięcie urządzeń gwarantuje właściwą dynamikę i pracę zespołu, wysoką trwałość łożysk, niski poziom drgań i hałasu oraz natychmiastową redukcję poziomu zużycia energii elektrycznej przez zespół maszyn. Maszyny po przepracowaniu określonych czasów pracy, wymagają kontrolnego sprawdzenia współosiowości, a w przypadku odchyleń od normy zachodzi konieczność ponownego ustawienia i korekt za pomocą podkładek regulacyjnych.

Montaż sprzęgieł

Jakość pracy silników elektrycznych w dużej mierze zależy od poprawnego montażu sprzęgła na wale silnika połączone z osiowaniem wałów np. silnika i pompy, silnika i wentylatora lub przekładni czy reduktora. Prawidłowy montaż sprzęgieł powinien być wykonany z zachowaniem zaleceń producenta danej maszyny czy urządzenia. Montaż oraz demontaż sprzęgieł powinien odbywać się z wykorzystaniem nagrzewnic indukcyjnych oraz ściągaczy.

Instalacja maszyn przemysłowych

Instalacje maszyn wirnikowych wymaga ustawienia na poziomie części milimetra. Precyzyjne osiowanie maszyn jest możliwe w połączeniu z zastosowaniem gotowych podkładek regulacyjnych.

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymać informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach