Walizka transportowa na podkładki regulacyjne
- Grubość
- 0,10 mm; 0,20 mm; 0,50 mm; 0,80 mm; 1,00 mm; 2,00 mm
- Ilość
- 1 szt.
- Klasa szczelności
- IP67
- Gwarancja
- 24 miesiące
- Waga
- 4,8 kg
- Marka
- Vibtech
1 463,70 zł bruto
Podkładki regulacyjne, laserowe osiowanie maszyn to gwarancja bezawaryjnej pracy silników elektrycznych, pomp, wentylatorów. Gotowe podkładki regulacyjne do osiowania maszyn. Niezbędne w trakcie remontów, instalacji, przeglądów maszyn. Ponad 50% awarii maszyn przemysłowych jest spowodowane przez brak osiowanie wałów maszyn. Podkładki regulacyjne pozwolą precyzyjnie ustawić wały maszyn i urządzeń przemysłowych. Zmniejszają zużycie energii natychmiast i chronią łożyska i maszyny dzięki redukcji poziomu drgań.
Walizka transportowa na podkładki regulacyjne
Podkładka regulacyjna M12 grubość: 0,10mm
Podkładka regulacyjna M12 grubość: 0,20mm
Taśma stalowa nierdzewna do ustawiania luzów, gr.: 0,10 mm
Podkładki regulacyjne 360 szt. z poręczną walizką
Podkładka regulacyjna M18 grubość: 0,10mm
Taśma stalowa nierdzewna do ustawiania luzów, 1 metr gr.: 0,10 mm
Podkładka regulacyjna M18 grubość: 0,20mm
Taśma stalowa nierdzewna do kasowania luzów, 3 metry gr.: 0,10 mm
Podkładki regulacyjne do osiowania zestaw z walizką
Podkładka regulacyjna M18 grubość: 0,50mm
Taśma stalowa nierdzewna do kasowania luzów, 10 m gr.: 0,10 mm
Zestaw podkładek regulacyjnych do pomp z walizką
Folia precyzyjna do ustawiania maszyn, luzów, gr.: 0,05 mm
Podkładka regulacyjna M27 grubość: 0,10mm
Podkładka regulacyjna M27 grubość: 0,20mm
Podkładka regulacyjna M27 grubość: 0,50mm
Podkładki do osiowania maszyn, zestaw 80 szt. M27
Podkładka regulacyjna M27 grubość: 1,00mm
Podkładki do osiowania generatora, zestaw 80 szt. M36
Podkładka regulacyjna M36 grubość: 0,80mm
Podkładka regulacyjna M36 grubość: 0,10mm
Podkładka regulacyjna M36 grubość: 0,20mm
Podkładka regulacyjna M36 grubość: 0,50mm
Najważniejszym elementem bezawaryjnej pracy zespołów maszynowych niewątpliwie jest prawidłowe ustawienie osi wałów sprzęgniętych ze sobą maszyn. Bardzo często dochodzi do awarii takich jak nieprawidłowa praca i uszkodzenie sprzęgła, uszkodzenie i szybsze zużywanie łożysk, wzrost drgań maszyn, przyśpieszone zużycie uszczelnień mechanicznych i wałów, te wszystkie elementy mają wpływ na zużycie energii elektrycznej jak również niosą za sobą problemy z zachowaniem odpowiedniej jakości wyrobów.
Wszystkie wymienione awarię mają bardzo często swoją przyczynę w niewłaściwym ustawieniu zespołu maszynowego. Dlatego jeżeli zależy nam na wysokiej jakości oraz ograniczeniu kosztów eksploatacyjnych oraz wyeliminowaniu częstych napraw i przestojów należy zwrócić dużą uwagę na osiowanie maszyn. Do dyspozycji mechaników czy specjalisty utrzymania ruchu jest kilka metod centrowania wałów maszyn. Dotychczas spotykane metody osiowania maszyn to: osiowanie maszyn za pomocą szczelinomierza, ustawienie osi wałów maszyn za pomocą czujnika zegarowego lub osiowanie maszyn za pomocą laserowego przyrządu do osiowania.
Jednym z najistotniejszych elementów prawidłowego osiowania maszyn wirnikowych jest ustawienie urządzeń względem siebie, tak aby miedzy osiami wałów zachowana była linia prosta. Na przykład między silnikiem i pompą lub silnikiem i wentylatorem. Do prawidłowego ustawienia maszyn stosuje się w tym przypadku laserowe systemy do osiowania maszyn i podkładki regulacyjne do osiowania. Maksymalnie zredukowana siła i naprężenia występujące w sprzęgle oraz łożyskach wynika z ustawienia wałów obracających się wokół własnej osi oraz odpowiedniemu osiowaniu. Jeżeli nie zastosujemy się do powyższych wyznaczników możemy spodziewać się odchylenia wału przez przesunięcie równoległe, przesunięcie kątowe lub w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Wszystkie te informacje zostały również szczegółowo zawarte w dokumentacji techniczno ruchowej (DTR) oraz muszą być spełnione aby zachować okres gwarancji.
Metoda tradycyjna- jest to metoda obarczona trudnościami porównania pomiarów jak również błędami pomiarowymi oraz jest problematyczna, a co najważniejsze czasochłonna. Pomiary wykonywane są najczęściej szczelinomierzem, czujnikami zegarowymi. W tej technice ważną rolę odgrywa duże doświadczenie i wiedza pracownika instalującego czujniki i przeprowadzającego pomiar osio wałów. Istotne jest, aby ugięcie uchwytu czujnika, niezależnie od jego sztywności, było zawsze zmierzone przed wykonaniem pomiarów. Kluczową rolę odgrywa właściwe zamontowanie czujnika zegarowego. Musi być zainstalowany prostopadle do osi, i wtedy wskazania będą prawidłowe. Niska dokładność przyrządów zegarowych jak i wiele czynników ludzkich może zmienić nasz wyniki i wprowadzić nas w błąd.
Metoda laserowe osiowanie maszyn - jest to metoda dająca wysoką precyzję, bardzo szybka metoda pomiarowa oraz co najważniejsze dająca powtarzalność pomiarów. Cechą nowoczesnych systemów pomiarowych jest z całą pewnością prowadzenie krok po kroku użytkownika przez cały proces pomiaru, dostarczając informacji nie tylko czy maszyna jest nie wyosiowana, ale również gdzie i ile podkładek regulacyjnych ze stali nierdzewnej trzeba zamontować. Tym oto sposobem jesteśmy w stanie w dużej mierze wyeliminować błędy zaistniałe z winy pracownika lub czynnika ludzkiego.
Błędy, skutki złego lub całkowity brak osiowania maszyn niesie za sobą bardzo poważne skutki. Może dojść do przeciążenia maszyn, znaczny wzrost poziomu drgań, uszkodzenia wałów, wytarcia uszczelnień łożysk, zgięcia wałów, zwiększenie obciążenia sprzęgła w rezultacie prowadzi to do zwiększenia obciążenia na łożyskach tocznych, uszczelnieniach i wałach. Nadmierna eksploatacja i wzrost obciążeń dynamicznych zmniejsza żywotność krytycznych części maszyn. Często może również prowadzić
do remontów silników elektrycznych, remontu pomp przemysłowych czy szeroko nazwanych remontów przemysłowych. Nowoczesna praktyka utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych kładzie duży nacisk na precyzję montażu elementów maszyn. Uszczelnienia mechaniczne wymagają od użytkowników świadomości prawidłowego montażu i osiowania maszyn. Nawet małe błędy w ustawieniu silnika elektrycznego względem pompy powoduje przedostanie się zanieczyszczeń przez uszczelnienia, a tym samym prowadzi do szybszego zużycia. Analizator drgań to przyrząd pomiarowy , który pomoże nam wyeliminować błędy ustawienia osi maszyn.
Laserowe osiowanie inaczej zwane centrowaniem to nowoczesna, szybka i bardzo dokładna metoda osiowania maszyn. Poprawne sprzęgnięcie urządzeń gwarantuje właściwą dynamikę i pracę zespołu, wysoką trwałość łożysk, niski poziom drgań i hałasu oraz natychmiastową redukcję poziomu zużycia energii elektrycznej przez zespół maszyn. Maszyny po przepracowaniu określonych czasów pracy, wymagają kontrolnego sprawdzenia współosiowości, a w przypadku odchyleń od normy zachodzi konieczność ponownego ustawienia i korekt za pomocą podkładek regulacyjnych.
Jakość pracy silników elektrycznych w dużej mierze zależy od poprawnego montażu sprzęgła na wale silnika połączone z osiowaniem wałów np. silnika i pompy, silnika i wentylatora lub przekładni czy reduktora. Prawidłowy montaż sprzęgieł powinien być wykonany z zachowaniem zaleceń producenta danej maszyny czy urządzenia. Montaż oraz demontaż sprzęgieł powinien odbywać się z wykorzystaniem nagrzewnic indukcyjnych oraz ściągaczy.
Instalacje maszyn wirnikowych wymaga ustawienia na poziomie części milimetra. Precyzyjne osiowanie maszyn jest możliwe w połączeniu z zastosowaniem gotowych podkładek regulacyjnych. Instalacja urządzeń elektrycznych takich jak: instalacja silnika elektrycznego, instalacja pompy przemysłowej, montaż wentylatora czy całych zespołów maszyn wymaga specjalistycznej wiedzy, narzędzi do montażu, mierników jak i akcesoriów. Poprawny montaż wymaga ustawienia maszyn zgodnie z dokumentacją techniczną. Poprawny montaż zapewnia długą i niezawodną pracę w warunkach przemysłowych.
Do centrowania, czyli osiowania wałów maszyn najczęściej stosuje się podkładki regulacyjne. Podkładki wykonane z stali nierdzewnej zapewniają swoje właściwości przez długi czas. Regulację wałów z zastosowaniem podkładek przeprowadza się najczęściej podczas instalacji silnika elektrycznego, instalacja pompy przemysłowej, instalacji przekładni. Kolejnym zastosowaniem podkładek jest remont maszyn energetycznych, przegląd stanu technicznego czy po awarii i demontażu urządzeń elektrycznych. Podkładki do urządzeń przemysłowych dobiera się na podstawie wymiarów podstawy czy łap maszyny. Znaczenie przy doborze podkładek do łap maszyny ma również średnica śruby do montażu na sztywno. Wymiary montażowe podane są również w instrukcji technicznej.