Serwis łożysk

Narzędzia do montażu i wymiany łożysk

Narzędzia warsztatowe do obsługi łożysk. Montaż łożysk, demontaż łożysk, nagrzewnica indukcyjna do łożysk, ściągacz hydrauliczny do łożysk. Prawidłowy montaż łożysk zapewnia wydłużenie czasu pracy maszyn i urządzeń. Profesjonalne zestawy narzędzi stosowane są w trakcie remontów urządzeń.

Narzędzia do montażu łożysk FT 33

Zestaw narzędzi do montażu łożysk FT 33 pozwala na szybki, niezawodny i precyzyjny montaż łożysk i różnego rodzaju uszczelnień. Nabijaki do łożysk są niezbędne w tysiącach sytuacji w każdym miejscu, gdzie praca z maszynami jest codziennością. Idealny zestaw do montażu łożysk kulkowych. Dla profesjonalistów.
Ilość
1 zestaw
Montaż
wał, obudowa
Max. średnica elementu ściąganego
10 - 50 mm
Instalacja
łożyska, tuleje, uszczelnienia, pierścienie, inne
Przechowywanie
Poręczna i wygodna walizka
Gwarancja
12 miesięcy
Marka
Vibtech
Ostatnie sztuki w magazynie
2 299,00 zł netto
2 827,77 zł bruto

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Narzędzia do montażu łożysk FT 33

Narzędzia do montażu łożysk FT 33

Zestaw narzędzi do montażu łożysk FT 33 pozwala na szybki, niezawodny i precyzyjny montaż łożysk i różnego rodzaju uszczelnień. Nabijaki do łożysk są niezbędne w tysiącach sytuacji w każdym miejscu, gdzie praca z maszynami jest codziennością. Idealny zestaw do montażu łożysk kulkowych. Dla profesjonalistów.

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Montaż łożysk ślizgowych

Warunkiem uzyskania optymalnej wydajności i czasu pracy łożyska muszą zawsze zostać poprawnie zamontowane zgodnie z sposobem montażu łożysk. Montaż łożysk realizowany jest zarówno na wale jak i w obudowie. Ponieważ jeden z pierścieni instalowanego łożyska zawsze będzie pasowany na wcisk, instalacja wymaga specjalistycznych narzędzi montażowych. Dobre narzędzia do montażu łożysk na zimno. Taki montaż wymaga, aby siła została przyłożona w sposób równomierny do łożyska. Kolejna z metod montażu łożysk to także montaż łożysk na gorąco. Nagrzewnica indukcyjna do łożysk to szybki i pewny montaż łożysk wysokiej jakości.

Uszkodzenia łożysk tocznych

Niewłaściwe narzędzia lub techniki montażu prowadzą do powstawania uszkodzeń łożysk już w trakcie montażu. Najczęstsze uszkodzenia łożysk to wgniecenia na bieżniach łożysk, deformacja uszczelnień oraz pęknięcia pierścieni łożysk. Uszkodzenie łożyska na tym etapie może być kosztowne i powodować problemy w trakcie eksploatacji łożysk. W rezultacie łożysko nie będzie pracować zgodnie z przewidzianym okresem eksploatacji generując niepotrzebne awarie maszyn. Dlatego niezbędne jest aby montaż łożysk tocznych był wykonany zgodnie z sztuką. 

Nagrzewnica indukcyjna do łożysk 

Szeroki asortyment nagrzewnic indukcyjnych do łożysk Simatherm. Zaspokaja pełne potrzeby związane ze skutecznym i precyzyjnym nagrzewaniem łożysk i innych elementów maszyn. Zamieszczona w opisie tabela doboru nagrzewnicy zawiera szczegółowe informacje pozwalające na odpowiedni wybór nagrzewnicy indukcyjnej do łożysk. Zastosowanie nagrzewnicy indukcyjnej pozwala na kontrolowane grzanie łożysk do zadanej temperatury. Parametry montażu łożysk na gorąco są niezwykle istotne w trakcie instalacji łożysk na gorąco. Dobrze dobrana temperatura wygrzania łożysk zapewnia poprawny montaż i zapewnia długą pracę łożysk tocznych.

Montaż i demontaż łożysk tocznych

Podczas pracy maszyn elektrycznych takich jak silniki elektryczne trójfazowe, pompy czy przekładnie elementy toczne czyli łożyska ulegają najczęściej uszkodzeniu. Do przywrócenia do pracy takich urządzeń trzeba wymienić łożyska. Wymiana łożyska tocznego wymaga znajomości budowy i dobrych narzędzi do montaż łożysk jak i ściągacza do łożysk. Koszt wymiany łożyska przez serwis może być kosztownym rozwiązaniem. Jeśli wymiana łożysk to częsty element pracy to warto mieć zawsze podręczne narzędzia do montażu łożysk na zimno.

Montaż łożysk na zimno

Montaż łożysk na zimno to najczęściej spotykana metoda montażu małych i średnich łożysk. Dobrze dobrane narzędzia do montażu łożysk pozwalają uniknąć uszkodzenia łożyska już na tym etapie. Zestaw do montażu łożysk zapewnia idealne warunki do właściwej pracy łożyska tocznego lub ślizgowego. Dzięki właściwie dobranych średnicach pierścieni montażowych oraz specjalnego młotka, tak zwany młotek nieodbijający można wykonać montaż tulei, pierścieni, uszczelnień czy montaż koła pasowego.

Montaż łożysk na wale

Podczas nieprawidłowego montażu łożysk znaczna ich część ulega uszkodzenia podczas eksploatacji. Łożyska toczne należą do elementów precyzyjnych i wymagają poprawnego montażu. Jeszcze przed montażem łożyska należy przetrzeć powierzchnie osadzenia i przylegania łożyska. Dobrze wyposażony warsztat utrzymania ruchu posiada niezbędne narzędzia do montażu łożysk. Odpowiedni sprzęt do montażu łożysk zmniejsza czas pracy i przyspiesza montaż. Prawidłowo przeprowadzony montaż łożysk tocznych to gwarancja właściwej pracy łożyska. Aby to uzyskać należy zadbać o zachowanie odpowiednich zasad: przyłożenie siły do pierścienia osadzającego, unikanie uderzeń w elementy łożyska (pierścień, koszyk, elementy toczne), oczyszczenie powierzchni osadzeń (muszą być wolne od zadziorów), zachowanie czystości w miejscu pracy oraz miejscu montażu łożyska. 

Jak założyć nowe łożysko na wał

Podczas eksploatacji różnego rodzaju urządzeń spotykamy się z koniecznością wymiany łożyska lub łożysk. Najczęściej łożyska spotykane są w maszynach (np. silnik elektryczny, pompa, wentylator przemysłowy, przekładnia czy reduktor), pojazdach mechanicznych (samochody osobowe, samochody ciężarowe, motocykle) czy urządzeniach gospodarstwa domowego (pralka, kosiarka, podkaszarka). Wymiana łożysk to istotny element bezawaryjnej pracy. Najczęściej spotykanymi i stosowanymi narzędziami to zestaw do montażu łożysk. Dzięki zastosowaniu narzędzi dla profesjonalistów instalacja nowego łożyska zostanie wykonana poprawnie i szybko. W zależności od typu urządzenia należy stosować dedykowane narzędzia montażowe do danego typu i rodzaju łożyska oraz miejsca osadzenia.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.